2504שבע ברכות- "עוד ישמע" בעתיד?!לתקציר
העונה על השאלה: מדוע בשיא השמחה - מעמד החופה מדברים על השמחה בלשון עתיד "עוד ישמע בערי יהודה ובחוצות ירושלים קול ששון וקול שמחה" הרי השמחה היא כעת?!..
2505 שבע ברכות - לשמח ביום שמחה?!לתקציר
. "כל המשמח חתן וכלה כאילו בנה אחת מחורבות ירושלים", "מדוע צריך לשמח את החתן והכלה?" הרי זה היום הכי שמח שלהם ממילא?! "משל ונמשל נפלאים לשבע ברכות".
2506שבע ברכות- "כמו זוג יונים"לתקציר
הנלמד מן מצוות שילוח הקן המבטא את הרעיון שדברים שהזוג חלמו עליהם בילדות ואמרו: "שנגדל ונתחתן..." יש לבחון האם הם עומדים בגדרים שקבעו חז"ל ואם הם לא מכוונים לרצון ה' - יש לוותר עליהם...
2507שבע ברכות- "טירונות של חסד"לתקציר
בארת באופן נפלא את השאלה על ברכת הרווקים: "שתזכה לחופה ולמעשים טובים" לכאורה דווקא זה שיש בו מעשים טובים זוכה לשידוך טוב ומגיע לחופה, מדוע אם כן מברכים ההפך?! "רק מי שנשוי יכול לעמוד במבחן המעשים טובים - האומנם?!". אם אתה "מחפש לומר רעיון קצר בשבע ברכות של חבר" או "צריך לדרוש בשבע ברכות של קרוב משפחה" מתאים כ- "רעיון לסעודה בשבע ברכות"
2508שבע ברכות- "איך יוצרים שלימות?"לתקציר
ארת באופן נפלא: "מדוע מקדשים את האישה דווקא בטבעת?", הלא יש דברים יותר יפים שאולי האישה הייתה רוצה?!... ואם כבר טבעת "למה מקדשים בטבעת זהב פשוטה ולא בטבעת יהלום?"... אם אתה "מחפש לומר משהו בשבע ברכות של חבר" או "מחפש להגיד משהו לשבע ברכות של קרוב משפחה" מתאים כ- "דרשה קצרה לסעודה בשבע ברכות"
2509שבע ברכות- מי ויתר כאן?!לתקציר
ות" המביע רעיון נפלא על החיבור בין בני הזוג. גם אם לשני יש חיסרון או מגרעת - לא בהכרח שזה המגרעת שלו ייתכן שהחיסרון הוא בכלל של בן הזוג השני... "כיצד הצליח החתן לשכנע את הכלה"בחכמה שלמעשה הוא הוותרן בשידוך שלהם ולא היא... מתאים כ- "דבר תורה לשבע ברכות"
2510שבע ברכות- "ששון ושמחה חתן וכלה"לתקציר
אי שבת - שבע ברכות" המבארת באופן נפלא את הברכה: "אשר ברא ששון ושמחה חתן וכלה..", "מהי הבריאה של ששון ושמחה" ו- "מה הקשר לחתן והכלה?!", . מתאים כ- "דבר תורה לחתן וכלה"
2511שבע ברכות- "מהי אהבה אמתית?"לתקציר
הי אהבה אמתית? והעיקרון המנחה לבני הזוג: אם לא מבליטים את החסרונות של בן או בת הזוג ומשתדלים להתעלם מהם הרי שהאהבה מתקיימת. ומה כל זה קשור לפסוק: "לא הביט אוון ביעקב"?
2512שבע ברכות- בניין עדי עדלתקציר
את הקשר בין יצירת האדם לשלום בית?! כפי שנמצא בברכה בשבע הברכות שאנו מברכים: "אשר יצר את האדם בצלמו, בצלם דמות תבניתו, והתקין לו ממנו בנין עדי עד"
2513שבע ברכות- "שָׂשׂוֹן וְשִׂמְחָה"לתקציר
אֲשֶׁר בָּרָא שָׂשׂוֹן וְשִׂמְחָה...". למה אומרים "שָׂשׂוֹן וְשִׂמְחָה" , ולא "שִׂמְחָה וְשָׂשׂוֹן" ומה הקשר לשמחת תורה שגם בו אומר הפייטן שׂישׂו ושמחו בשמחת תורה, ותנו כבוד לתורה".