2564דבר תורה לאזכרה לתקציר
תו של שלמה המלך שאמר (משלי ו, ו): "לך אל נמלה עצל ראה דרכיה וחכם...". ביאור נפלא בדברי החכם מכל אדם הנמלה איננה כמשל בלבד. שלמה המלך מדבר אומנם לעצל אך זה רלוונטי לכל אחד ואחד מאיתנו... מתאים כ- "דבר תורה לאזכרות"
2565רעיון לאזכרה לתקציר
מה נדרש מאיתנו לזכור?! אם המטרה של אזכרה היא לזכור את הנפטר הרי ברור שזכרנו שאם לא כן לא היינו זוכרים שצריך לערוך לו אזכרה?!... נראה גם, כיצד מלמד אותנו מלך ישראל איך צריך לחיות... מתאים כ - "דבר-תורה לאזכרות"
2566למה אנחנו מתלוננים?לתקציר
ן זצ"ל: אני לא מבין אם השם נתן והשם לקח - יהי שם השם מבורך! למה אנחנו מתלוננים?! הכל תלוי בתפיסה שלנו... דוגמא לכך שמביאה הגמרא עם רבי מאיר בעל הנס זצ"ל שמתו שני ילדיו ל"ע. ואיך אהרון הכהן שהיה חדור בתפיסה הזו שתק אף הוא שמתו שני ילדיו עד שהתורה מעידה עליו "וידום אהרון"
2567יום השנה- "ועזבו לאחים חילם"לתקציר
איזו דירה הייתה לו... כמה כסף נשאר לו... כל האנשים מבינים שאין לזה שום משמעות... אם כן, על מה מדברים? במה מתמקד כל השיח?! משמעות בעלת תוקף לפסוק: "ועזבו לאחים חילם" מתוך סיפור אמיתי שהיה עם דון אברבנל... מתאים גם כ- "דבר תורה לאזכרה של 11 חודש"
2568אזכרה- השקעה לטווח ארוךלתקציר
עשות עם הכסף שלי? במה הכי נכון לי להשקיע?" שאלות אלו הם "השאלות הנפוצות ביותר" שהישראלים שואלים בשנים האחרונות. אין בכוונתינו במאמר זה לשמש כיועצים פיננסיים, אבל נוכל להביא לידיעתכם מה עשה מונבז המלך - בנה של הלני המלכה, אולי נלמד ממנו במה באמת כדאי להשקיע... מתאים כ- "דרשה לאזכרה ביום השלושים"
2569אזכרה – זמן להתבוננותלתקציר
מנסה להספיק כמה שיותר בעולם הזה. זה בא לידי ביטוי בהרבה תחומים בתורים – תמיד נדחפים כי כל כך "ממהרים" ובצורת הנהיגה בישראל. מדוע זה כך?! משל ונמשל מדהימים המביאים לתובנה שדי לשאננות! מהותה של אזכרה – לעצור ולהתבונן. מתאים כ- "דבר תורה קצר לאזכרות".
2570אזכרה- "לחשוב מה לומדים ממך?"לתקציר
ְּדֹל הָעֵצָה וְרַב הָעֲלִילִיָּה אֲשֶׁר עֵינֶיךָ פְקֻחוֹת עַל כָּל דַּרְכֵי בְּנֵי אָדָם לָתֵת לְאִישׁ כִּדְרָכָיו וְכִפְרִי מַעֲלָלָיו". מהו למעשה פרי מעלליו של אדם? מהו השכר או העונש המובטח בעבורו? "סיפור לאזכרה" המבאר מה ההשלכות של המעשים שלנו וכמה צריך להיזהר ולחשוב מה אחרים מבינים ממעשינו... מעובד משיחה של הרב ברוך רוזנבלום.
2571אזכרה- למה שלא יהיו דמעות?!לתקציר
לוקים דמעה מעל כל פנים" תשובה נפלאה לשאלתו של הגאון ר' מרדכי פורגמנסקי: למה אומר הנביא שלא יהיו דמעות? לא עדיף שיהיו דמעות אבל רק של שמחה ולא של עצב?